Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Pohjois-Savon piiri

Pohjois-Savo
Navigaatio päälle/pois

Pohjois-Savon luonnonsuojelupiirin paikallisyhdistykset ja niiden yhteyshenkilöt vuonna 2019

OTA YHTEYTTÄ PUHEENJOHTAJIIN JA TULE MUKAAN TOIMINTAAMME:

IISALMEN LUONNON YSTÄVÄIN YHDISTYS ry (ILYY)
Puheenjohtaja: Jarmo Yliluoma, Auringonkehrä 6 B 6, 74120 Iisalmi, 040-721 2618; jyliluoma@gmail.com
ILYY:n sekä Iisalmen luontomuseon osoite ja kotisivu:
Kirkkopuistonkatu 9, 74100 Iisalmi
http://www.iisalmenluontomuseo.net/iisalmen-luonnonystaevaet.html

KOILLIS-SAVON LUONNONYSTÄVÄT ry
Puheenjohtaja
: Tuula Muranen, Koiramäentie 158, 73460 Muuruvesi, p. 0440-331678; tuulamuranen@gmail.com

KIURUVEDEN LUONNONYSTÄVÄT ry
Puheenjohtaja: Liisa Räisänen, Mähköntie 21 A 8, 81720 Lieksa; liisaaraisanen@gmail.com
Yhdistyksellä ei ole omia kotisivuja. Katso Facebook-sivujamme.

KUOPION LUONNON YSTÄVÄIN YHDISTYS r.y. (KLYY)
Puheenjohtaja: Anne Paulo-Tuovinen, 050-307 3444, anne@klyy.fi

Toiminnanjohtaja: Sampo Jaakkola, luonnonystavat@klyy.fi, 040-723 5834

NILSIÄN LUONNONSUOJELUYHDISTYS ry
Puheenjohtaja: Jorma Airaksinen, Lusperinkuja 11, 73300 Nilsiä, p. 050-525 8167, 017-463 1448; jorma.airaksinen@taikavuori.fi

SUOMEN LUONNONSUOJELULIITON SIILINJÄRVEN YHDISTYS ry
Puheenjohtaja: Jaana Hiltunen, 050-541 5865; jaana.hiltunen@live.fi

SISÄ-SAVON LUONNONYSTÄVÄT ry
Puheenjohtaja: Risto Lindholm, Haapalammintie 43, 77700 Rautalampi, p.050-539 6490; risto44.lindholm@gmail.com

VARKAUDEN LUONNONYSTÄVÄT ry
Puheenjohtaja: Timo Immonen, p. 0400-371 736; timo.immonen@pp7.inet.fi