Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Pohjois-Savon piiri

Pohjois-Savo
Navigaatio päälle/pois

aluesihteeri Juha Ahola

  • +358408482869
  • pohjois-savo(a)sll.fi

puheenjohtaja Helvi Heinonen-Tanski

  • +358405718562
  • helvi.heinonentanski(a)outlook.com

sihteeri Jaana Hiltunen

  • +358505415865
  • jaana.hiltunen(a)live.fi

Pohjois-Savon luonnonsuojelupiirin toimisto sijaitsee osoitteessa Puijonkatu 15, 70100 Kuopio.

Puhelinnumero  aluesihteerille on 040 848 2869

Sähköpostiosoite on: pohjois-savo@sll.fi

Paikallisyhdistysten puheenjohtajien yhteystiedot löydät täältä: https://www.sll.fi/pohjois-savo/paikallisyhdistykset/

 

Hallituksen varsinaiset jäsenet vuonna 2021, paikallisyhdistys, asuinkunta

  • Puheenjohtaja Helvi Heinonen-Tanski , helvi.heinonentanski@outlook.com, Kuopion Luonnon Ystäväin Yhdistys (KLYY), Kuopio
  • Varapuheenjohtaja Jarmo Yliluoma, jyliluoma@gmail.com, Iisalmen Luonnon Ystäväin yhdistys (ILYY), Iisalmi
  • Sihteeri Jaana Hiltunen, jaana.hiltunen@live.fi, Suomen luonnonsuojeluliiton Siilinjärven yhdistys, Siilinjärvi
  • Maaret Väänänen, maaretvaananen@hotmail.com, KLYY, Kuopio
  • Sulo Norberg, sulonor@gmail.com, Koillis-Savon luonnonystävät , Muuruvesi
  • Mauri Tiainen, mauri64.tiainen@gmail.com, Nilsiän luonnonsuojeluyhdistys, Nilsiä

Varajäsenet

  • Sami Rissanen, sami.rissanen@mittavat.fi, Nilsiän luonnonsuojeluyhdistys, Nilsiä
  • Paula Hyvönen, paula.hyvonen@fimnet.fi, KLYY, Kuopio

Piirin rahastonhoitaja:

Pekka Tenhunen, 040 289 2220, tenhunen.tenhunen@gmail.com