Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Pohjois-Savon piiri Kuopion Luonnon Ystäväin Yhdistys

Kuopio
Navigaatio päälle/pois

KLYY:n syys­vuo­si­ko­kouk­sen päätöksiä

Kuopion Luonnon Ystäväin Yhdistyksen syysvuosikokous pidettiin 27.11. 2023 Kuopion museon kokoushuoneessa. Kokous valitsi puheenjohtajana jatkamaan Ari Kekäläisen. Hallituksen jäseninä jatkavat Mervi Hyvönen, Kaisa-Maria Remes, Tapio Osala ja Tapio Nevalainen ja uusiksi jäseniksi valittiin Laura Okkonen ja Erwin Woitsch.

Kokouksessa esiteltiin vuoden 2024 toimintasuunnitelma ja talousarvio. Yhdistyksen työntekijän rahoitus päättyy. Sen vuoksi toimintoja joudutaan supistamaan. Näitä ovat olleet mm. Luontotuvan aukiolopäivystys ja näyttelygalleriatoiminta. Näitä toimintoja pyritään jatkossa järjestämään vapaaehtoisvoimin.