Sijainti: Pääsivu / Site Actions / Yhteystiedot / Luonnonsuojelupiirit

Luonnonsuojelupiirien henkilöstö

 

  • Etelä-Hämeen luonnonsuojelupiiri: Etelä-Hämeen luonnonsuojelupiiri, Hämeentie 2 A 6 as. 2, 13200 Hämeenlinna | aluesihteeri Karri Jutila, p. 050 576 8953, etela-hame@sll.fi
     
  • Etelä-Karjala: Saimaan ls-keskus, Katariinantori 6, 53900 Lappeenranta | vs. aluepäällikkö Anna Vuori, p. 040 670 1771, saimaa@sll.fi | saimaannorppakoordinaattori Kaarina Tiainen, p. 050 530 3270, kaarina.tiainen@sll.fi | järjestötyöntekijä Antti Franssila, p. 044 238 8457, antti.franssila@sll.fi |  ympäristökasvatuskoordinaattori Laura Blomqvist, p. 050 911 7162, laura.blomqvist@sll.fi
     
  • Etelä-Savo: Etelä-Savon luonnonsuojelupiiri, Pappilankatu 3, 57100 Savonlinna | toiminnanjohtaja Timo Luostarinen, p. 050 567 0500, etela-savo@sll.fi | järjestötyöntekijä Anna Shukan, p. 044 208 0770, anna.shukan@sll.fi

  • Keski-Suomi: Suomen luonnonsuojeluliiton Keski-Suomen piiri, Yliopistonkatu 30 C, 40100 Jyväskylä | toiminnanjohtaja Juhani Paavola, p. 040 354 0063, keski-suomi@sll.fi
     
  • Kymenlaakso: Suomen luonnonsuojeluliiton Kymenlaakson piiri, Varuskuntakatu 8, 45100 Kouvola | toiminnanjohtaja Riku Rinnekangas, p. 045 1049 388, kymenlaakso@sll.fi
     
  • Lappi: Suomen luonnonsuojeluliiton Lapin piiri, Valtakatu 22, 96200 Rovaniemi | toiminnanjohtaja Tarja Pasma p. 040 823 2443, lappi@sll.fi | järjestötyöntekijä Tanja Seppänen p. 044 242 9452, tanja.seppanen@sll.fi

  • Pirkanmaa: Suomen luonnonsuojeluliiton Pirkanmaan piiri, Kuninkaankatu 39, 33200 Tampere | aluesihteeri Juho Kytömäki p. 040 515 4557, pirkanmaa@sll.fi | järjestötyöntekijä Marjo Niemenmaa, p. 040 632 6238 | marjo.niemenmaa@sll.fi (1.8.2017 alkaen)

  • Pohjanmaa: Suomen luonnonsuojeluliiton Pohjanmaan piiri, Valtionkatu 1, 60100 Seinäjoki | piirisihteeri Teemu Tuovinen, p. (06) 312 7577 tai 040 934 6320, pohjanmaa@sll.fi
     
  • Pohjois-Karjala: Suomen luonnonsuojeluliiton Pohjois-Karjalan piiri, Keskijärventie 75, 82120 Keskijärvi | piirisihteeri Heikki Pönkkä, p. 040 543 0011, pohjois-karjala@sll.fi
     
  • Pohjois-Pohjanmaa: Pohjois-Pohjanmaan ls-keskus, PL 326, 90101 Oulu | Käyntiosoite: Kauppurienkatu 33, 4. kerros, 90100 Oulu | aluepäällikkö Merja Ylönen, p. 044 929 0550, pohjois-pohjanmaa@sll.fi
     
  • Pohjois-Savo: Pohjois-Savon luonnonsuojelupiiri, Kirkkokatu 35, 70100 Kuopio | aluesihteeri Marja Tenhunen, p. (017) 262 3811, pohjois-savo@sll.fi
     
  • Satakunta: Suomen luonnonsuojeluliiton Satakunnan piiri, Pohjoisranta 11, PL: P2/31, 28100 Pori | Käyntiosoite: Puuvilla Pääkonttori, 2 krs, Pohjoisranta 11 | aluesihteeri Risto Vilen, p. 044 021 1838, satakunta@sll.fi | järjestötyöntekijä Tarja Kortesniemi, p. 044 978 0891, tarja.kortesniemi@sll.fi
     
  • Uusimaa: Suomen luonnonsuojeluliiton Uudenmaan piiri, Itälahdenkatu 22 b A, 00210 Helsinki | toiminnanjohtaja Ursula Immonen, p. 044 2580 598, uusimaa@sll.fi | luonnonsuojeluasiantuntija Tapani Veistola, p. (09) 228 08 266, uusimaa@sll.fi | Uudenmaan Luontohelmet -hankekoordinaattori Milja Parviainen, p. 050 3284 355, milja.parviainen@sll.fi
     
  • Varsinais-Suomi:  Varsinais-Suomen ls-keskus, Martinkatu 5, 20810 Turku | aluepäällikkö Hannu Klemola, p. 040 372 5301, varsinais-suomi@sll.fi | järjestötyöntekijä Maarit Koistinen, p. 044 240 6399, maarit.koistinen@sll.fi