Liittohallituksen puheenjohtaja Harri Hölttä

Varapuheenjohtaja

Selen Raiskila, FT, p. 050 372 7078, selen.raiskila@sll.fi (Nurmijärvi)

Liittohallituksen muut jäsenet

  • Antti Haataja, tietokirjailija ja luontokuvaaja, antti.haataja@sll.fi (Sipoo)
  • Riikka Karppinen, toiminnanjohtaja, p. 0400 823 245, riikka.karppinen@sll.f
  • Heikki Kurkela, biologi, MBA, yhteiskuntasuhdejohtaja, p. 040 5848 090, heikki.kurkela@sll.fi
  • Kaisa Lappalainen, KTM, yrittäjä, kaisa.lappalainen@sll.fi (Turku)
  • Riku Lumiaro, biodiversiteetti- ja viestintäasiantuntija, p. 050 585 9857, riku.lumiaro@sll.fi
  • Varpu Määttänen, ympäristökasvattaja, p. 041 4624 764, varpu.maattanen@sll.fi
  • Heikki Simola, FT,dos. p. 050 5660 640, heikki.simola@sll.fi (Joensuu)
  • Pertti Sundqvist, pertti.sundqvist@sll.fi (Turku)

Varajäsenet

  • Antti Lankinen, TM, pastori, p. 040 5945622, antti.lankinen@sll.fi (Sotkamo)
  • Kimmo Saarinen, FT, johtaja, kimmo.saarinen@sll.fi (Imatra)