Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Etelä-Hämeen piiri

Etelä-Häme
Navigaatio päälle/pois

Etelä-Hämeen luonnonsuojelupiirin paikallisyhdistykset

Asikkalan luonnonystävät ry

  • Puheenjohtaja Juha Kamppila, 0500 205 565, kamppila.jam@pp.phnet.fi
  • Sihteeri Tuula Wikström, tuula.wikstrom@luukku.com
  • Yhdistyksen kotisivut

Hollolan ympäristöyhdistys ry

  • Puheenjohtaja Matti Laurila, 040 595 3147, matti.a.laurila@gmail.com
  • Sihteeri Leena Högberg
  • Yhdistyksen kotisivut

Hämeenlinnan seudun luonnonsuojeluyhdistys ry
(Hattula, Hauho, Hämeenlinna, Kalvola, Renko)

Itä-Hämeen luonnonsuojeluyhdistys ry
(Hartola, Heinola, Sysmä)

  • Puheenjohtaja Matti Seppä, 040 821 8651, matti.seppa@pp.phnet.fi
  • Sihteeri Simo Orpana, simo.orpana@live.com
  • Yhdistyksen kotisivut

Janakkalan luonto ja ympäristö ry

  • Puheenjohtaja Ari Lehtinen, 0400 599 623, ari.lehtinen12@gmail.com
  • Sihteeri Elina Vikman, elina.vikman@sibeliusopisto.fi
  • Yhdistyksen kotisivut

Keski-Hämeen ympäristöyhdistys ry
(Hämeenkoski, Lammi, Tuulos)

  • Puheenjohtaja Jukka Ruuhijärvi, 0400 219 613, jukka.ruuhijarvi@pp.inet.fi

Kärkölän ympäristöyhdistys

  • Puheenjohtaja Matti Valo, 050 525 0938, matti.j.valo@gmail.com

Lounais-Hämeen luonnonsuojeluyhdistys ry
(Forssa, Humppila, Jokioinen, Somero, Tammela, Urjala, Ypäjä)

Padasjoen luonnonystävät ry

  • Puheenjohtaja Tuija Puranen, tuija.puranen@gmail.com

Salpausselän luonnonystävät ry
(Lahti, Nastola)

  • Puheenjohtaja Petri Honkanen, 041 593 420, ephonkanen@gmail.com,
    salpausselanluonnonystavat@gmail.com
  • Yhdistyksen kotisivut