Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Pohjois-Karjalan piiri Joensuun yhdistys

Joensuu
Navigaatio päälle/pois

Joensuun seudun luonnonystävien Vuosikokous 2023 – Tulethan mukaan!

Hei!

Tervetuloa JSLY:n vuosikokoukseen Joensuun pääkirjaston Muikku –saliin 27.4.2023 klo 17

Ohjelma:

17.00 Esitys kaupunkiympäristöjen monimuotoisuutta lisäävistä pihaniityistä

Päivi Jokinen, maisema- ja ympäristöasiantuntija, Itä-Suomen Maa- ja kotitalousnaiset

ja

Timo Reko, Noljakan asukasyhdistyksen puheenjohtaja

Esityksen jälkeen vuosikokous

Oletko aina halunnut toimia luonnon puolesta? Nyt se on mahdollista! Vuosikokouksessa voit liittyä mukaan hallitukseen tai ilmoittaa osaamisesi ja kiinnostuksen kohteesi siitä, miten haluaisit toimia yhdistyksessä. Tule toteuttamaan oma unelmasi luonnon puolesta. Hallituksessa on esimerkiksi sihteerin ja rahastonhoitajan paikat vapaana. Vuosikokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat.

Toiminta tarvitsee tekijöitä:

Onko sinulla osaamista, jonka haluaisit antaa luonnolle? Rahastonhoitajan taitoja, sihteerin taitoja, inventointitaitoja, sometaitoja, oikeuden tulkintataitoja, media-alan taitoja, luonnontuntemusta, retkeilytaitoja tai muuta osaamista? Kaikkia taitoja tarvitaan yhdistyksen toiminnan mahdollistamiseksi. Esimerkiksi opiskelijat voivat saada yhdistyksen vapaaehtoistyötunneista työkokemusta ansioluetteloonsa.

Uusia aktiivisia henkilöitä toivotaan mukaan yhdistyksen toimintaan.

Ota yhteyttä: joensuunseutu@sll.fi

Lisätiedot: https://www.instagram.com/joensuun_luonnonystavat ja https://www.sll.fi/joensuu/