Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Pohjanmaan piiri Etelä-Pohjanmaan yhdistys

Etelä-Pohjanmaa
Navigaatio päälle/pois

Etelä-Pohjanmaan luon­non­suo­je­lu­yh­dis­tys tarjoaa Havumetsän lapset -do­ku­ment­tie­lo­ku­va­näy­tök­sen – ilmoittaudu heti!

Tuoretta kangasmetsää Seinäjoella

Etelä-Pohjanmaan luonnonsuojeluyhdistys ry järjestää maksuttoman yleisönäytöksen Virpi Suutarin tuoreeseen ja kehuja saaneeseen dokumenttielokuvaan Havumetsän lapset. Esitys järjestetään yhdistyksen kevätkokouksen yhteydessä torstaina 25.4. klo 18.00 elokuvateatteri BioRexissä Seinäjoella, Kauppakatu 6.

Näytökseen on vapaa pääsy kaikilla yhdistyksen jäsenillä, mutta paikkoja on rajoitetusti, joten ilmoittauduthan hetimiten sähköpostitse nelli.nenonen(at)outlook.com. Ilmoittautuneet jäsenet saavat halutessaan ottaa mukaan yhden kaverin, joka ei vielä ole yhdistyksen jäsen – ilmoita tällöin myös kaverisi nimi ilmoittautumisen yhteydessä! Mukaan mahtuu 39 ensimmäiseksi ilmoittautunutta.

Kokoonnumme BioRexin saliin 6 klo 18.00. Kevätkokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntömääräiset asiat.