Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Pohjanmaan piiri Etelä-Pohjanmaan yhdistys

Etelä-Pohjanmaa
Navigaatio päälle/pois

Ke­vät­ko­kouk­ses­sa tutustuttiin Etapin RE-pisteeseen

Ennen Etelä-Pohjanmaan luonnonsuojeluyhdistyksen kokousta kuultiin esittely Lakeuden Etapin uudesta jätteiden kierrätys- ja vastaanottopaikasta. Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat. Lopuksi kierrettiin katsomassa RE-pisteen tiloja.

Vaarallisen jätteen lajitteluhuone Lakeuden Etapin RE-pisteessä Seinäjoella. RE-pisteen toiminnasta kertoi ja uusia tiloja esitteli palvelupäällikkö Anna Mäntylä.

Kevätkokouksessa esiteltiin lyhyesti toimintakautta 2021. Varsinainen toimintakertomus julkaistaan yhdistyksen nettisivuilla toukokuussa. Lisäksi käsiteltiin tilikauden 2021 tilit, toiminnantarkastajien lausunto sekä vahvistettiin tilinpäätös ja myönnettiin vastuuvapaus hallitukselle.

Yhdistyksen kevään toimintaan kuuluu osallistuminen Pikkuprovinssi -tapahtumaan 19.5., Alajoen lintutornin ladon lattian kunnostus ja mahdollisesti yölaulaja- ja lepakkoretki. Luonnonkukkien päivän retki toteutetaan mahdollisesti yhteistyössä lähialueiden muiden Suomen luonnonsuojeluliiton paikallisyhdistysten kanssa. Seuraa tiedotusta tulevista tapahtumista netti- ja Facebook-sivuiltamme!

Jätteiden vastaanottokatos Tuubin sisäänkäynti