Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Varsinais-Suomen piiri Paimion seudun yhdistys

Paimion seutu
Navigaatio päälle/pois

Valokuvaesitys + yhdistyksen kokous 14.12

Järjestämme Paimion kirjastossa keskiviikkona 14.12 klo 18 valokuvaesityksen Askalankosken satumaisema – perinneaarre säilyy talkoillen. Olemme keränneet kuvia maisemasta, kasveista, leiritöistä ja tunnelmista. Näette mitä on tehty ja pääsette nauttimaan jatkuvuuden tunteesta. Tervetuloa sukeltamaan kesän valoon ja nuotion lumoon!

Valokuvaesityksen jälkeen klo 19 pidetään yhdistyksen syyskokous. Tämä tapahtuu kirjaston sisääntulon viereisessä kokoustilassa. Toivotamme kaikki yhdistyksen jäsenet tervetulleiksi, vaikka vain kuuntelemaan, mitä kaikkea olemme tehneet tänä vuonna ja suunnitelleet ensi vuodeksi. Paikan päällä olo ei velvoita yhtikäs mihinkään!