Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Uudenmaan piiri Vantaan yhdistys

Vantaa
Navigaatio päälle/pois

Elämyksiä ja luonnon lahjoja me­hi­läis­maa­il­mas­ta

Mehiläinen

Mitä tiedät mehiläisistä? Mitä kaikkea mehiläisten tuottamaa käytämme, pelkkää hunajaako?

Mehiläisalan uranuurtaja Arto Koljonen kertoo mehiläisten elämästä ja mehiläisten keräämien luonnon eliksiirien käytöstä esitelmässään, joka on striimattu Tikkurilan kirjastossa 29.11.2021 osana yhdistyksen järjestämää esitelmäsarjaa.

Tästä pääset katsomaan Elämyksiä ja luonnon lahjoja mehiläismaailmasta -esitelmää.

Suomen luonnonsuojeluliiton Vantaan yhdistys ry on käynnistelemässä Tiistaitarinat -nimistä erilaisia luontoon ja luonnonsuojeluun liittyviä aiheita käsittelevää lyhyiden etäesitelmien sarjaa. Tavoite on saada julkaistua yksi esitelmä jokaisen kuukauden ensimmäisenä tiistaina. Koska alku on aina hankalaa, ainakin vielä huhtikuun tarina on uusinta parin vuoden takaa.

Toiveita Tiistaitarinoiksi voi lähettää yhdistyksen sähköpostiin, vantaa@sll.fi !