Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Uudenmaan piiri Vantaan yhdistys

Vantaa
Navigaatio päälle/pois

Vuosikokous 2023 lähestyy!

Vantaan yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous pidetään torstaina 16.2.2023 klo 18.00 alkaen Tikkurilan lukiossa luokassa 1.036 ”Pentinkulma”. Esityslista ja muut asiakirjat löytyvät Hallitus-sivulta.

Vuosikokouksen ajankohta ja paikka ilmoitettiin vuoden 2022 viimeisessä Luonnonsuojelijassa ja on ollut katsottavissa yhdistyksen nettisivuilla tapahtumissa jo lokakuun lopusta lähtien. Muistutukseksi on jäsenille lähetetty sähköpostiin vielä erillinen kutsu.

Vuosikokous on oivallinen tilaisuus tutustua tarkemmin yhdistyksen toimintaan ja toimijoihin. Vuoden 2023 toimintasuunnitelma vahvistetaan vuosikokouksessa, joten omista ideoistaan ja toiveistaan toimintaan liittyen kannattaa tulla kertomaan vuosikokoukseen.

Tarjoilujen mitoittamiseksi vuosikokoukseen osallistujia pyydetään ilmoittautumaan viimeistään maanantaina 13.2. sähköpostitse vantaa@sll.fi.

Tervetuloa!