Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Uudenmaan piiri Nurmijärven yhdistys

Nurmijärvi
Navigaatio päälle/pois

Jäsenkirje

Isosuo

Syksyn jäsenkirjeessä kerrotaan yhdistyksemme 23.10. järjestämästä retkestä Isonsuon luontopolulle Klaukkalassa. Sen lisäksi kerrotaan Nurmijärven uusista luonnonsuojelualueista sekä Lopen luonnonystävät ry:n tarjoamasta retkestä Haapastensyrjän puulajipuistoon ja Yli-Myllyn suojelualueelle.

Jäsenkirjeessä on myös kutsu yhdistyksen sääntömääräiseen syyskokoukseen torstaina 1.12.2022 alkaen kello 18.30. Kokous pidetään etäkokouksena. Ohje kokouslinkin saamiseksi on jäsenkirjeessä.

Yhdistyksemme kaipaa edelleen aktiivisia ihmisiä, jotka haluavat antaa aikaansa ja taitojaan luonnon puolesta työskentelyyn. Tehtävästäsi voidaan sopia joustavasti joko liittyen hallitustyöskentelyyn tai jonkin tietyn asian edistämiseen. Jos olet kiinnostunut toimimaan luonnon puolesta, ota meihin yhteyttä sähköpostiosoitteella nurmijarvenluonto@gmail.com.

Lue syksyn 2022 jäsenkirje tästä.