Saavutettavuustyökalut

Suomen luonnonsuojeluliitto SLL Uudenmaan piiri

Uusimaa
Navigaatio päälle/pois

toiminnanjohtaja Ursula Immonen

  • +358 44 258 0598
  • ursula.immonen(a)sll.fi

erityisasiantuntija Tapani Veistola

puheenjohtaja Laura Räsänen

  • +358 50 4389 795
  • laura.rasanen(a)kotikone.fi

 

Suomen luonnonsuojeluliiton Uudenmaan piirin toimisto sijaitsee Lauttasaaressa Itälahdenkatu 22 b-talo, A-rappu [2. kerros], 00210 Helsinki, Y-tunnus: 0471601-4

Sähköposti:  uusimaa (a) sll.fi    

  • tätä postia lukevat puheenjohtajien lisäksi Tapani Veistola ja Ursula Immonen

Facebook-sivu: https://www.facebook.com/SLLUP/

Twitter: @sll_uusimaa

Piirin pankkiyhteys: Helsingin OP Pankki Oyj  IBAN FI71 5542 2320 2526 46, BIC OKOYFIHH

 

 

Piirin puheenjohtajisto

Piirin puheenjohtajana 2018 – 2019 toimii Laura Räsänen Kirkkonummelta

puh. 050 4389 795

sähköposti: laura.rasanen (a) kotikone.fi

Varapuheenjohtajana 2018 toimii Jouni Lamminmäki Vantaalta

jouni.lamminmaki(a) gmail.com

 

Henkilöstö

Piirin toiminnanjohtaja Ursula Immonen

puh. 044 258 0598

sähköposti: ursula.immonen(a) sll.fi

 

Erityisasiantuntija Tapani Veistola  

puh. 0400 615 530

sähköposti: tapani.veistola(a) sll.fi

twitter: @TapaniVeistola

 

Hankekoordinaattori Mia Holopainen (1.1. – 31.12.2018)

puh. 040 5752 742

mia.holopainen(a) sll.fi

 

Luonnonsuojeluasiantuntijat 

Keijo Savola (1.9. – 30.11.2018) 

puh. 045 652 1974

sähköposti: keijo.savola(a) sll.fi

 

Jyri Mikkola (1. – 31.10.2018)

puh. 0400 372 433

sähköposti: jyri.mikkola(a) sll.fi

 

Piirin hallitus 2018

Laura Räsänen, puheenjohtaja

Hallituksessa 2018 kauden loppuun:

Cristian Laevuo Riihimäeltä, cristian.laevuo()hotmail.com

Jouni Lamminmäki Vantaalta, jouni.lamminmaki()gmail.com

Esa Lehtinen Lohjalta, esa.lehtinen()ely-keskus.fi

Pasi Raipola Espoosta tuosatu()saunalahti.fi ja

Pia Virta Siuntiosta pvirta1()gmail.com

Lisäksi hallituksessa kausi 2018-2019:

Antti Halkka Helsingistä, antti.halkka()sll.fi

Liisa Hyttinen Keravalta, liisa.hyttinen()kotiportti.fi

Toni Jaara Loviisasta, toni.jaara()gmail.com

Selen Raiskila Nurmijärveltä sraiskila()live.com ja 

Mika Välipirtti Helsingistä mika.valipirtti()gmail.com

 

Varajäsenet 2018 (10): 

Yrjö Ala-Paavola Hyvinkäältä, yap()fimug.fi

Riku Cajander Kirkkonummelta, ymparistosaluuna()gmail.com

Harri Heinonen Riihimäeltä, heinosen.harri()gmail.com

Marika Kuokkanen Sipoosta, marika.kuokkanen73()gmail.com

Lassi Leinonen Porvoosta, lassi.leinonen()gmail.com

Anni Simola Espoosta, annisimol()gmail.com

Hilkka Toivonen Siuntiosta, hilkka.toivonen()kolumbus.fi

Yuki Taguchi Vantaalta, yuki.taguchi()brightgroup.fi

Marko Vaihevuori Helsingistä, marko.vaihevuori()gmail.com ja 

Stephen Venn Espoosta, stephen.venn()helsinki.fi

 

Toimintaryhmät

Paikallisyhdistykset

 

 

Basic information in English

Uusimaa Region of Finnish Association for Nature Conservation
Name
  • Name in Finnish: Suomen luonnonsuojeluliiton Uudenmaan piiri ry
  • Name in Swedish: Nylands distrikt vid Finlands naturskyddsförbund rf

Address

Itälahdenkatu 22 b A, FI-00210 Helsinki, Finland

Telephone: +358 400 615 530 (international affairs: Mr Tapani Veistola)
Email: uusimaa (at) sll.fi
Internet: www.sll.fi/uusimaa

Staff

  • Director Mrs Ursula Immonen, ursula.immonen (at) sll.fi
  • Vice director: Senior Advisor Mr Tapani Veistola, tapani.veistola (at) sll.fi

Board

  • Chairperson Laura Räsänen, laura.rasanen(at)kotikone.fi

Fields of action

Suomen luonnonsuojeluliiton Uudenmaan piiri  is the biggest region of Suomen luonnonsuojeluliitto ry (Finnish Association for Nature Conservation). There are only three bigger environmental NGOs in Finland than Uudenmaan piiri. It works in Uusimaa (Nyland) region including Helsinki, the capital of Finland.

Uudenmaan piiri has 23 member organisations with approximately 10.000 members in 2016. It works in nature conservation and environmental protection.

Uudenmaan piiri is officially registered in Finland and e.g. in the EU register of interest representants.

 

Ketosirkka II -luonnonhoitohanke

Työnjohtaja Tero Malinen

sähköposti tero.malinen(a) sll.fi

puhelin 045 32 90 855

Hankkeen hallinto: toiminnanjohtaja Ursula Immonen

sähköposti ursula.immonen(a) sll.fi

puhelin 044 258 0598

 

Suomen luonnonsuojeluliiton jäsenrekisteri

Krista Kujala, rekisterinhoitaja, arkisin klo 9.00-12.00 ja 13.00-15.00

puh. +358 50 347 0151,

sähköposti jasenasiat(a) sll.fi

 

Luontokauppa

http://www.sll.fi/luontokauppa

Luontokaupan asiakaspalvelu Tapio Kujala

p. +358 9 228 08 333,  luontokauppa(a) sll.fi