Raaseporin luonto ry järjestää paneelikeskustelutilaisuuden luonnosta ja ilmastosta Lärkkulla Folkakademin auditoriossa Karjaalla. Kutsun paneelikeskusteluun ovat saaneet kaikkien niiden puolueiden paikallisosastot, joilla on edustaja Raaseporin kaupunginvaltuustossa kuluvalla vaalikaudella.
Paneelikeskustelua johtavat Peter Buchert Hufvudstadsbladetista sekä Otto Bruun, ympäristöoikeuden tutkija Ita-Suomen yliopistosta. Etukäteen laadittujen kysymysten lisäksi myös yleisöllä on mahdollisuus esittää panelisteille kysymyksiä. Paneelikeskustelu on vapaasti kaksikielinen.
Järjestämällä paneelikeskustelun yhdistys haluaa nostaa luonto- ja ilmsatokysymykset julkisen keskustelun eturiviin myös paikallisesti Raaseporissa.
Lämpimästi tervetuloa tilaisuuteen!