Sijainti: Pääsivu / Organisaatio / Piirihallitus 2014

Piirihallitus 2014

Piirihallituksen jäsenet vastaavat Lapin luonnonsuojeluliiton toiminnasta, suunnittelusta, retkistä ja tapahtumista.

Puheenjohtaja
Sari Hänninen, sari.hanninen(at)rovaniemi.fi

Varapuheenjohtaja
Seppo Aikio, seppo.aikio(at)pp.inet.fi

Piirihallituksen jäsenet ja varajäsenet:
Maire Puikko, maire.puikko(at)suomi24.fi
Pekka Nyman, piesu(at)suomi24.fi
Sari Sivula
Pasi Rautio, pasi.rautio(at)metla.fi
Päivi Taavo, ptaavo(at)gmail.com
Eila Ylilokka, eila.ylilokka(at)pp.inet.fi
Jukka Korpivuoma, j.korpivuoma(at)gmail.com
Marianne Juntunen, marianne.juntu(at)gmail.com
Seija Tuulentie, seija.tuulentie(at)metla.fi
Birit Schenk, talvikentta(at)windowslive.com

 

Lapin edustus Suomen Luonnonsuojeluliitto ry:ssä

 

Liittovaltuuston puheenjohtaja
Vesa Luhta, Inarin Luonnonystävät ry:n puheenjohtaja

Liittovaltuustossa
Sari Hänninen Rovaniemeltä, sari.hanninen(at)rovaniemi.fi
I vara: Pekka Nyman Pelkosenniemeltä, piesu(at)suomi24.fi
II vara: Seppo Aikio, aikioseppo(at)gmail.com